نمایش 1–12 از 15 نتیجه

دستگاه جوش اینورتر

برای درک صحیح معنی دستگاه جوش اینورتر ابتدا لازم است به معنی لغوی اینورتر توجه داشته باشید. اینورتر در لغت به معنای مبدل ولتاژ و فرکانس می باشد. این تکنولوژی در صنایع مختلف از جمله صنعت جوش و برش، لوازم خانگی مانند یخچال و کولر گازی ماشین لباسشویی انواع پمپ و آسانسور ها و … برای کنترل الکتروموتورهای صنعتی کاربرد دارد. بنابرین اینورتر به مجموع مدار الکترونیک صنعتی گفته میشود که به برق متناوب سه فاز 380 ولت یا تک فاز 220 ولت با فرکانس 50 هرتز را ابتدا به برق مستقیم dc و سپس مجددا آن را با ولتاژ و فرکانس متناسب با کارکرد مصرف کننده، به برق متناوب AC تبدیل میکند.

دستگاه جوش اینورتر نوعی از دستگاه های جوش بر پایه قطعات الکترونیک صنعتی و نیمه هادی های پر قدرت مانند ترانزیستور دو قطبی (IGBT) می باشد، که مجموع این قطعات و نوع مدار بندی را اینورتر مینامند.

مزیت دستگاه جوش اینورتر

قابلیت تغییر سرعت و جهت چرخش الکتروموتور بدون نیاز به ادوات برقی پر اصطحکاک یکی از مهم ترین مزیت های این دستگاه است. از دیگر مزیت های این دستگاه میتوان به جلوگیری از استهلاک قطعات مکانیکی اشاره کرد. عدم ضربه اولیه و راه اندازی نرم امکان هوشمند سازی و کنترل اضافه بار و مقاومت در برابر ولتاژ های ناگهانی را امکان پذیر کرده است.

خرید دستگاه جوش اینورتر گام الکتریک

دستگاه جوش اینورتر گام الکتریک با نام تجاری جوشا پر فروش ترین و قوی ترین اینورتر موجود در بازار ایران میباشد. قطعات الکترونیک قدرت این دستگاه ها از برند اینفنیون از گروه زیمنس آلمان بوده و تحت لیسانس مرکله آلمان در ایران تولید میشوند. دستگاه های جوش و برش  گام الکتریک با رعایت تمامی استاندارد های بین المللی موفق به اخذ استاندارد CE از اتحادیه اروپا و نشان استاندارد ایران از موسسه استاندارد وتحقیقات صنعتی شده است. این کمپانی تنها شرکت تولید کننده تجهیزات جوش و برش است که موفق به دریافت سرتیفیکیت از موسسات تحقیقاتی معروف اروپا از جمله TUV شده است.

قیمت دستگاه جوش اینورتر

قیمت دستگاه جوش اینورتر گام الکتریک در نگاه اول میتواند نسبت به محصولات مشابه در بازار بالاتر به نظر برسد. اما اگر از منظر یک متخصص فعال در زمینه جوش و برش این قیمت ها مورد بررسی قرار گیرند، با توجه به تفاوت چشمگیر در تکنولوژی به کار رفته در دستگاه های گام الکتریک و مقایسه این دستگاه ها با محصولات مشابه موجود در بازار متوجه خواهید شد که قیمت دستگاه های گام الکتریک بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است. گواه این امر خرید و فروش دستگاه های کارکرده گام الکتریک در بازار است که بعد از چند دهه استفاده  از این دستگاه ها همچنان در بازار با قیمت قابل توجه، خرید و فروش شده و مورد استفاده قرار میگیرند. پس بنابرین میتوان گفت که خرید دستگاه های گام الکتریک نه تنها هزینه تجهیز کارگاه محسوب نمیشود، بلکه میتوان آن را نوعی سرمایه گذاری مطمین در نظر گرفت.