مشاهده همه 12 نتیجه

دستگاه برش پلاسما گام الکتریک

در این بخش قصد داریم تا دستگاه برش پلاسما را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهیم و پاسخ سوالات زیر را به طور مختصر در این بخش پاسخ دهیم؟

برش پلاسما چیست؟ نحوه عملکرد برش پلاسما به چه صورت است؟ نقش تورچ پلاسما در فرایند برش چیست؟ بهترین دستگاه برش پلاسما از کدام برند است؟ برش پلاسما، برشکاری توسط قوس الکتریکی  جریان گردابی هوای فشرده میباشد. در این فرایند قوس الکتریکی با ولتاژ و فرکانس بالا موجب یونیزه شدن هوای فشرده گشته و به این صورت جریان برق را از خود عبور میدهد. در ادامه توسط جریان گردابی هوا در یک نقطه متمرکز شده و حالت پلاسما (حالت پلاسما را در اصطلاح حالت چهارم ماده می نامند) را به وجود می آورد.

در شرایط ایده آل پلاسما در نقطه کانون  مرکزی خود میتواند تا بیش از (10 هزار درجه) سانتیگراد حرارت تولید کند. ایجاد قوس الکتریکی بین دو قطب و به وجود آوردن جریان گردابی هوا و ایجاد آرک اولیه همگی به عهده تورچ برش پلاسما می باشد. شرکت گام الکتریک به عنوان اولین تولید کننده داخلی دستگاه برش پلاسما در آمپر های مختلف از سال 1375 شروع به تولید این دستگاه ها نمود.

مشخصات فنی دستگاه برش پلاسما گام الکتریک

شکل و ساختمان دستگاه برش پلاسما گام الکتریک به صورتی طراحی شده است که زمان اتصال تغذیه را به الکترود منفی، نوک نازل بر روی فلز قرار می گیرد. در این حالت یک مدار بسته به وجود می آید. یک جرقه ی قوی بین الکترود و فلز ایجاد می شود. در این هنگام است که گاز به داخل کانال فرستاده می شود و در تا زمانی که به حالت چهارم ماده تبدیل شود در آنجا می ماند. این واکنش جریانی از پلاسما را ایجاد می کند که دمای آن به حدود ° 20,000C و سرعت آن به سرعتی نزدیک به سرعت صوت می رسد.

قیمت دستگاه برش پلاسما گام الکتریک